X
تبلیغات
زولا

فایل هلپ

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

تحقیق درباره الگویی برای ارتقای مستمر کیفیت

اختصاصی از فایل هلپ تحقیق درباره الگویی برای ارتقای مستمر کیفیت دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 13

 

مقدمه :

محدودیت منابع وانتظارات روز افزون جامعه از آموزش وپرورش ، سیاست گذاری وبرنامه ریزی دقیق وعلمی را اجتناب ناپذیر می کند . شاخص های کارآیی درونی ، ثمر بخشی نظام را دردستیابی به اهداف آموزش وپرورش مشخص و رابطه بین نهاده وبرداشته را تعیین می کند. با استفاده ازاین شاخص ها می توان تصویری کلی از مشکلات نظام آموزش وپرورش درزمینه هایی از قبیل تکرار پایه ، ترک تحصیل تهیه وبا تحقیقات دقیق تر نسبت به رفع آنها چاره اندیشی کرد. شاخص های کارآیی درونی نظام آموزش وپرورش جمهوری اسلامی ایران که به تصویب شورایعالی آموزش و پرورش رسیده به شرح زیر میباشد.

1ـ شاخص های کارایی درونی براساس الگوی جریان دانش آموزی :

الف – نسبت اتلاف :

نسبت اتلاف از تقسیم نسبت نهاده به برداشته واقعی به نسبت نهاده به برداشته مطلوب حاصل می شود. نهاده واقعی تعداد سال – دانش آموز ( یا واحد درسی ـ دانش آموز ) هزینه شده برای گروه معینی ( مثلاً 1000 نفر ) از افراد که وارد پایه اول یک دوره تحصیلی می شوند. وبرداشته واقعی بصورت تعدادفارغ التحصیلان از آن گروه درطی دوران تحصیلات آنها تعریف می‌گردد.

نهاده مطلوب‏، تعداد سال – دانش آموز ( یا واحد درسی – دانش آموز ) که انتظار می رود برای همان گروه درشرایط بدون تکرار پایه ( یا درس ) وترک تحصیل هزینه شود. برداشته مطلوب، تعداد فارغ التحصیلان از همان گروه که انتظار می رود درشرایط بدون تکرار پایه ( یا درس ) وترک تحصیل وجود داشته باشد ( یعنی همه ورودی ها ) تعریف می گردد.

میزان نسبت اتلاف همواره عددی برابر 1 یا بیشتر خواهد بود که نسبت اتلاف 1 برای یک دوره تحصیلی به این معنی خواهد بود که به دلیل فقدان تکرار پایه ( یا درس ) ترک تحصیل هیچگونه اتلافی وجودندارد.

تبصره ـ می توان به جای نسبت اتلاف از شاخص ضریب کارایی که بصورت وارون نسبت اتلاف تعریف می شود نیز برای بیان میزان کارایی درونی نظام آموزشی استفاده نمود.

ب – میانگین طول تحصیل فارغ التحصیلان :

ازافرادی که دریک سال تحصیلی معین وارد یک دوره تحصیلی می شوند. تعدادی فارغ‌التحصیل شده وتعدادی قبل از اتمام دوره ، مدرسه را ترک می کنند میانگین طول تحصیل فارغ التحصیلان از مجموع حاصلضرب تعداد فارغ التحصیلان درطول مدت تحصیل آنها تقسیم برتعداد کل فارغ التحصیلان بدست می آید.

ج ـ نرخ ماندگاری از پایه اول به سایر پایه های تحصیلی :

ازافرادی که وارد یک دوره تحصیلی می شوند ، تعدادی درهریک از پایه های تحصیلی ترک تحصیل را برادامه آن ترجیح می دهند وتعدادی به پایه بالاتر ارتقاء می یابند نرخ ماندگاری مشخص می کند که چه درصدی از دانش آموزان ورودی به پایه اول توانسته اند با قبولی یا با تکرار پایه ودرس به پایه معینی ارتقاء یابند وتا آن پایه ترک تحصیل نکرده اند.

جریان تحصیلی دانش آموزانی که در سال تحصیلی ۸۵-۸۴ وارد پایه اول دبستان شده اند.

جریان تحصیلی دانش آموزانی که در سال تحصیلی ۸۵-۸۴ وارد پایه اول دبستان شده اند.

فرآیند اجرای ارزشیابی :

همانگونه که مستحضرید گروه طرح و برنامه همه ساله نسبت به ارزشیابی از عملکرد مناطق آموزشی در حیطه وظایف و ماموریتهای این گروه اقدام مینماید که این ارزشیابی شامل مراحل ذیل بوده است :

§ عقد موافقت نامه در خصوص تعداد کلاس با توجه به تراکم مصوب کمیته

برنامه ریزی

§ عقد موافقت نامه در خصوص سهم شاخه های دوره متوسطه

§ بازدید از مناطق آموزشی و ارائه گزارشات کنترلی در خصوص ابلاغهای صادر شده ، نحوه صدور ابلاغها و سایر موارد در شهریور ماه 85

§ ارسال گزارشات کنترلی در خصوص برنامه ساماندهی نیروی انسانی و شیوه نامه صدور ابلاغ و کنترل نحوه تشکیل کلاسهای درس و سایر موارد در آبان ماه 85

§ متعاقب ارسال گزارشات کنترلی یک تیم متشکل از کارشناسان گروه طرح و برنامه ،امور اداری، بازرسی و پاسخگویی به شکایات و نیز کارشناسی تشکیلات به مناطق آموزشی اعزام و فرمهای ارزشیابی از عملکرد مناطق آموزشی که شامل موارد ذیل بوده است را تکمیل نمودند .

عملکرد مناطق آموزشی در خصوص تشکیل کلاسهای دایر

عملکرد مناطق آموزشی در خصوص رعایت تراکم مصوب

عملکرد مناطق آموزشی در خصوص سهم شاخه های متوسطه نظری

عملکرد مناطق آموزشی در خصوص تکمیل نمودن فیلدهای اطلاعاتی واحدهای سازمانی شامل سهم مشارکتهای مدارس مشارکت مردمی ، اطلاعات تکمیلی مدارس غیرانتفاعی ، فیلدهای اطلاعاتی مربوط به تجهیزات مدارس و ...

عملکردمناطق آموزشی در خصوص نحوه صدور ابلاغ های رایانه ای برای پرسنل مناطق آموزشی

عملکرد مناطق آموزشی در خصوص نحوه رعایت برنامه ساماندهی نیروی انسانی و برقراری تراز نیروی انسانی .

عملکرد مناطق آموزشی در خصوص برخی ازفعالیتهای مربوط به کیفی سازی بکارگیری نیروی انسانی


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق درباره الگویی برای ارتقای مستمر کیفیت
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)